Header Ads

Koloshop Fest 2017 - ohlédnutí za letošní akcí.

Tento již tradiční sraz přátel cyklistiky a příznivců Koloshopu asi netřeba představovat. Takže jen ve zkratce.

Autocamp Barbora je fajn zázemí, kde to máme rádi a je mezi místní cyklistickou komunitou velice oblíbený a proto jsme náš tábor plný stanů s novinkami na příští cyklistickou sezonu rozbili opět právě zde.

Každý rok se snažíme, přichystat vám k vidění, svezení, osahání a otestování co nejvíce novinek od nejlepších značek, které nabízíme. A v neposlední řadě je to pro nás i naše zákazníky možnost vidět se navzájem osobně, mimo běžné pracovní nasazení a probrat s vámi všechny technické detaily.

Nedílnou součástí byly opět slušně obsazené dětské závody a to jak od kategorie nejmenších na odrážedlech, tak těch nejstarších na 24" horských kolech. A kdo neměl dost, střihnul si ještě pár koleček na speciální dráze od Kološkoly Tomáše Trunschky.

Po dětských závodech byly odstartovány jednotlivé kategorie Sayfyho memoriálu a odpoledne zase patřilo finálovému silničnímu závodu VLKa.

A jak letošní ročník vypadal a co všechno bylo k vidění, se můžete podívat na následujících fotografiích. Je to jen výběr, kompletní galerie jsou pak v odkazech na konci článku.

Od časných ranních hodin probíhalo navážení testovacích a předváděcích kol, stavba dětské dráhy a dalšího zázemí.

K vidění byly novinky od SRAM, New Balance a oproti loňsku i francouzské značky MAVIC.

MAVIC připravil na sezónu 2018 inovované modely silničních a bikových kol a také prémiové oblečení a tretry.

Samozřejmě nemohly chybět naše vlajkové lodě - kola od GT a Cannondale pro 2018. K otestování      značky Cannondale posloužil především 29" Scalpel Si.

Cujo Neo 2 je pevný E-bike od Cannondale. Nebýt baterie, která ještě stále není úplně nejmenší, vypadá tento bike jako běžný  "nenápadný" hardtail. K vidění a  otestování byla také elektrokola Apache a Superior.

Na start se postavili a závodní atmosféru zažili i ti nejmenší :-) Dětské závody byly rozděleny do celkem deseti kategorií a to odrážedla do 5 let, šlapací kola do 5 let, kategorie 6-7 let, kategorie 8-9 let a nejstarší kategorie 10-11 let, každá bodována zvlášť pro holky a kluky.

Kompletní výsledky dětských závodů:

Mezitím se už u velkého oblouku Cannondale řadili závodníci MTB závodu Sayfyho memoriálu, který se jel na tradičním 13 km okruhu kolem vodní nádrže Barbora. Kategorii Hobby čekal 1 okruh, kategorii Dravci a Junior 2 okruhy a kategorii Elite pak 3 okruhy.

A ještě jednou zmíněné novinky, oblečení Mavic a komponenty Sram. Sram je naše srdcovka a není se čemu divit. Stačí pravidelně sledovat jejich opravdu progresivní vývoj a vyspělé technologie.

Kolekce treter, přileb i oblečení Mavic je opravdu parádní! Už to není jen o typické žluté  a nejednoho zájemce určitě mile překvapila kvalita zpracování, která je na opravdu špičkové úrovni.

Pro potěšení oka běžného smrtelníka byly k vidění šperky od Storck a Ibis.

Odpoledne patřilo finálovému, dvojnásobně bodovanému silničnímu závodu Vrchařské ligy Krušnohoří. Díky bodování a poslední šanci poskočit v konečném hodnocení ligy to byl slušně obsazený závod. Z celého seriálu je také nejdelší a s pěkně prudkým závěrem :)

Pro vítězství ve finále VLKa si dojel Michal Schuran, druhý byl Pavel Šíp a třetí Filip Šlajchrt.

Koloshop Fest 2017 se pomalu chýlí ke konci a zbývá už jen vyhlásit ty nejlepší ve všech kategoriích a také borce a borkyni dne, tedy ty, kteří dosáhli nejlepšího výsledku v Sayfyo memoriálu a silničním závodě zároveň.

Radost a úsměvy vítězek a vítězů VLKa, a borci dne :-)